Vincy Heat

Vincy Heat

Ismét bravúrral bizonyítottuk szívósságunkat (videóval)

2012. november 16. - Puresz

A mindenki számára jól ismert "Celebrate good times, come on!" csendült fel félidőben a trinidadi rádióállomás reklámszünetében. Az állás ekkor 1-1 volt a házigazda és a Vincy Heat összecsapásán, és az örömmámortól és az ünnepléstől ekkor még kemény 45 perc választott el minket, ám végül Kenyan-Desmond Lynch bravúrjainak köszönhetően sikerült pontot szereznünk a már világbajnokságot is megjárt Trinidad & Tobago ellen.

Pedig rémálomszerűen kezdődött a mérkőzés, hiszen hálóőrünket rögtön az első percben ki is szórhatta volna Campbell sporttárs, miután az elsodorta ellenfelünk csatárát, Devorn Jorslingot. Az eset ráadásul éppen csak a tizenhatoson kívül esett, a jamaikai játékvezető azonban megkegyelmezett, sárgával és szabadrúgással büntette kapusunkat, illetve a csapatot.

A borzalmas kezdés azonban megállja a helyét, hiszen még csak a harmadik percben jártunk, amikor a nemrég még sikeresen megállított Jorsling megszerezte a vezetést Trinidadnak, miután közelről a hálóba juttatta a labdát. Megijedtünk, nehogy úgy járjunk, mint két éve, amikor 6-2-re megcipőztek minket, ám ilyesmi ezen a napon nem történhetett meg, ez a Vincy jóval szívósabb, mint a generációváltás közepén tartó.

Igaz, ehhez kellett némi szerencse is, hiszen a kapufa is a kezünkre játszott. El kell ismerni azonban, hogy ezen a mérkőzésen a kapusok mindkét oldalon kiemelkedőt nyújtottak, hiszen Lynch kollégája, Jan-Michael Williams is alaposan kitett magáért, miután a kezdeti tobagói próbálkozások után folyamatosan jöttek a szebbnél szebb St. Vincent támadások.

A játék képe ekkor már egyértelműen váltakozó volt, hol az egyik, hol pedig a másik csapat vezetett rengeteg támadást, így teljesen megérdemelten következett Myron Samuel révén az egyenlítés a 24. percben.

A második félidő nem hozott semmi változást, óriási helyzetek maradtak ki mindkét oldalon. Lynch első percekben elkövetett hibáját legalább négyszer javította, ráadásul Trinidadnak sem volt szerencséje. Igaz, szerencsétlennek sem érezhették magukat, hiszen egy Vincy támadást éppen csak a tizenhatos vonala előtt akadályoztak meg szabálytalanul, így a tizenegyes helyett egy sorfalba lőtt szabadrúgással zárult az akció.

A mérkőzés végére talán a hazai pályából, de újra erőt merített T&T, és több ízben is tüzelt, ám hol kapusunk, hol pedig a bevetődő játékosok mentettek, így végül egy remek, sok helyzetet hozó találkozón igazságos és számunkra óriási eredményt jelentő döntetlen született, melyet videón is megtekinthettek.

A csoport másik találkozóján mai ellenfelünk, Kuba, többek között Marcel Hernández négy góljának köszönhetően simán, 5-0-ra verte Suriname-ot, így ismét már-már lehetetlennek tűnő feladat vár ránk.